Ułatwienia dostępu

28 października odbyło się w naszym stołecznym kościele prawykonanie KANTATY REFORMACYJNEJ. Koncert był jednym z punktów programu Centralnych Obchodów Jubileuszu 500 Lat Reformacji w ramach Weekendu Reformacyjnego. Próba generalna i sam koncert zgromadziły rekordowo dużą publiczność, która przyjęła utwór stojącymi owacjami. Emisja koncertu w Telewizji Polskiej w Programie 2 w nocy z niedzieli 19 listopada na poniedziałek 20 listopada o godz. 00.30.

Kompozytorem KANTATY jest Stanisław Szczyciński, autorem tekstu Jacek Cygan. Koncert prowadził Andrzej Seweryn. Wystąpili: zespół „proMODERN”, soliści Paulina Pytlak i Paweł Szczyciński, chór i orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie pod dyrekcją Sławka A. Wróblewskiego. Wśród wykonawców na scenie zasiadł przy klawiszach kompozytor. Koncert zrealizowała firma NON Bolesława Scholla.

Warto przypomnieć, że KANTATA REFORMACYJNA to inicjatywa, która powstała w środowisku Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie dla uczczenia jubileuszu 500 lat Reformacji w Polsce. Jest ona nawiązaniem do tradycji muzycznej Reformacji, jej zadaniem jest zarazem zaspokoić potrzeby religijne wyrażone w ten szczególny sposób dla społeczności ewangelickiej naszego kraju, bowiem od wielu lat nie powstają na gruncie polskim utwory muzyczne ani pieśni, które by wchodziły do kanonu polskiej pieśni ewangelickiej. Dlatego inicjatorzy przedsięwzięcia chcieliby, aby przy okazji kantaty powstały właśnie nowe pieśni.

Wydarzenie powstało dzięki współpracy Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w RP oraz wsparciu wielu osób i parafii różnych wyznań.

Patronat Honorowy nad Centralnymi Obchodami Jubileuszu Reformacji objął Prezydent RP Andrzej Duda. W komitecie honorowym znaleźli się:
Prymas Szwecji abp Antje Jackelen,
Ambasadorka Jubileuszu Reformacji przy Radzie Ewangelickiego Kościoła Niemiec bp Margot Käßmann,
Prezydent Światowej Federacji Luterańskiej bp Munib A. Younan (07.2010-05.2017),
Sekretarz Generalny Wspólnoty Kościołów Europejskich w Europie bp Michael Bünker,
Prymas Polski abp Wojciech Polak,
Premier RP 1997-2001, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego2009-2012 Jerzy Buzek,
Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz,
Kompozytorzy: Krzysztof Penderecki i Jan Krenz,
Pisarz Jerzy Pilch,
Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej 2001-2006 abp Jeremiasz.

Galeria foto

Fot. Piotr Diehl


Prezentacja Kościoła


Ekumeniczny Chór Kameralny


Diakonia


Dokumenty


Czytelnia


Teologia


Katalog książek


Biblioteka Synodu

Ks. Michał Jabłoński jest proboszczem parafii od roku 2008. Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i wydziału teologii ewangelickiej New College Uniwersytetu w Edynburgu. Ordynowany na pastora KER 25 maja 1995 r. Przed objęciem parafii warszawskiej służył w parafiach w Pstrążnej i Strzelinie.
tel.: 605 680 557,
e-mail: michal.jablonski@reformowani.org.pl
Pracą parafii kieruje Kolegium Kościelne wraz z proboszczem (pastorem) wchodzącym w jego skład.

Kompleks budynków Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie znajduje się przy al. Solidarności, na odcinku między pl. Bankowym, a ul. Jana Pawła II.

Kościół mieści się przy al. Solidarności 74.
Dom zborowy im. Jana Łaskiego przy al. Solidarności 76a

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie
00-145 Warszawa, al. Solidarności 76a
tel.: 22 636 99 45
Nr konta: 26 1240 6322 1111 0000 4606 8033
Kancelaria jest czynna:
12.00-20.00 - poniedziałek, środa; 12.00-16.00 - piątek
niedziela -  po nabożeństwie
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:30 oraz w święta. Nabożeństwa wieczorne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19:00. Wszystkie nabożeństwa odbywają się w kościele przy al. Solidarności 74.

Krzyż łaciński

Jesteśmy chrześcijanami

Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym,
naszym Panem i Zbawicielem.

Pomnik Reformacji w Genewie

Jesteśmy protestantami

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy
z Bożej łaski przez wiarę.

Krzyż Hugenocki

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Wierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie
według Słowa Bożego.