Ułatwienia dostępu

Program:
Edward Elgar (1857-1934)
Imperial March op. 59

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
Sonata B-dur op. 65 nr 4                  

  1. Allegro con brio                         
  2. Andante religioso
  3. Allegretto
  4. Allegro maestoso e vivace 

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Fantazja G-Dur BWV 572 “Pièce d'orgue”    
Très vitement - Gravement - Lentement                          

Mieczysław Surzyński (1866-1924)
Chant Triste

Konstanty Gorski (1859-1924)
Fantazja f-moll

Krzysztof Lukas od ponad dwudziestu prowadzi ożywioną działalność koncertową. Występował dotychczas w kilkunastu krajach europejskich, w północnej Afryce oraz w Azji. Do jego najważniejszych występów należą koncerty we Wiedniu (katedra św. Szczepana, Radiokulturhaus ORF, koncert transmitowany na żywo przez radio ORF 1), Londynie (Westminster Cathedral, The Temple Church, Manoukian Cultural Center), Norymberdze (Meistersingerhalle), Bolonii (Bazylika św. Antoniego), Jokohamie (Minato Mirai Hall), Tokio (Lilia Hall), w Seulu (kościół Kyungdung, sala koncertowa Elim Arts Center), w Moskwie (katedra ap. Piotra i Pawła), w Algierze (Notre Dame d’Afrique), a także w różnych cyklach koncertowych w Genewie, Rzymie, Rimini, Kaliningradzie, Stuttgarcie, Warszawie, Krakowie, Leżajsku, Kamieniu Pomorskim i in. Dokonał nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Niemczech, Austrii, we Włoszech i na Słowacji. Prowadzi kursy i seminaria dotyczące interpretacji muzyki organowej w Europie oraz w Azji. Działalność pedagogiczną prowadzi także regularnie w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie pracuje na stanowisku adiunkta oraz pełni funkcję kierownika Katedry Organów i Muzyki Kościelnej.

Naukę gry na organach rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Rybniku pod kierunkiem prof. Władysława Szymańskiego, a następnie ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego (1998) oraz w Hochschule für Musik w Stuttgarcie w klasie organów prof. Jona Laukvika, gdzie uzyskał dyplomy „Künstlerische Ausbildung” (2001) oraz „Solistenklasse“ (2004). Swoją edukację uzupełniał też na licznych kursach mistrzowskich u niemal wszystkich najwybitniejszych organistów europejskich. Szczególne znaczenie miały dla niego spotkania z Tonem Koopmanem i Guy Bovetem. U tych artystów odbywał też studia prywatne.

W roku 1997 zdobył pierwszą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Rumi, a ponadto jest laureatem pierwszych nagród na kilku międzynarodowych konkursach organowych w Niemczech, Francji, Włoszech i w Rosji.  www.k-lukas.com


Prezentacja Kościoła


Ekumeniczny Chór Kameralny


Diakonia


Dokumenty


Czytelnia


Teologia


Katalog książek


Biblioteka Synodu

Ks. Michał Jabłoński jest proboszczem parafii od roku 2008. Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i wydziału teologii ewangelickiej New College Uniwersytetu w Edynburgu. Ordynowany na pastora KER 25 maja 1995 r. Przed objęciem parafii warszawskiej służył w parafiach w Pstrążnej i Strzelinie.
tel.: 605 680 557,
e-mail: michal.jablonski@reformowani.org.pl
Pracą parafii kieruje Kolegium Kościelne wraz z proboszczem (pastorem) wchodzącym w jego skład.

Kompleks budynków Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie znajduje się przy al. Solidarności, na odcinku między pl. Bankowym, a ul. Jana Pawła II.

Kościół mieści się przy al. Solidarności 74.
Dom zborowy im. Jana Łaskiego przy al. Solidarności 76a

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie
00-145 Warszawa, al. Solidarności 76a
tel.: 22 636 99 45
Nr konta: 26 1240 6322 1111 0000 4606 8033
Kancelaria jest czynna:
12.00-20.00 - poniedziałek, środa; 12.00-16.00 - piątek
niedziela -  po nabożeństwie
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:30 oraz w święta. Nabożeństwa wieczorne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19:00. Wszystkie nabożeństwa odbywają się w kościele przy al. Solidarności 74.

Krzyż łaciński

Jesteśmy chrześcijanami

Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym,
naszym Panem i Zbawicielem.

Pomnik Reformacji w Genewie

Jesteśmy protestantami

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy
z Bożej łaski przez wiarę.

Krzyż Hugenocki

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Wierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie
według Słowa Bożego.