Ułatwienia dostępu

Program koncertu:

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847) 
   Sonata A-dur op. 65 nr 3
Con moto maestoso
 - Andante tranquillo

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
   Koncert organowy (wg Antonio Vivaldiego) BWV 596
Allegro - Grave - Fuga
Largo e spiccato
Allegro 

 Georg Friedrich Händel (1685-1759)

   Koncert organowy op. 7 nr 5 (opracowanie na organy Paul Goussot)
Allegro ma non troppo, e staccato - Adagio Organo ad libitumAndante larghetto, e staccato - ad libitumMenuetGavotte



Johann Sebastian Bach (1685-1750)


   Sinfonia z Kantaty 146 (opracowanie na organy Marcel Dupré)



Johann Sebastian Bach (1685-1750)

   Chorał “Ertöt uns durch dein Güte” z Kantaty BWV 22
   (opracowanie na organy Paul Goussot)

Sergei Prokofiev (1891-1953)
    Toccata op. 11 (transkrypcja Jean Guillou)

Paul Goussot
   Improwizacja

Paul Goussot – muzyk wszechstronny, specjalizuje się jednocześnie w grze na organach, klawesynie i improwizacji. W wieku 23 lat został mianowany organistą tytularnym sławnych organów Dom Bedosa w starożytnym opactwie St-Croix w Bordeaux. Zastąpił Marie-Claire Alain, Susan Landale i François-Henri Houbarta na stanowisku profesora organów w Konserwatorium Rueil-Malmaison. Urodził się w 1984 roku w Bordeaux, a karierę organową rozpoczął w wieku 16 lat, kiedy wstąpił do Conservatoire National Supérieur de Musique w Paryżu, gdzie zdobył pierwsze nagrody w dziedzinie klawesynu, organów, harmonii, kontrapunktu, fugi i form. Uzyskał również dwa dyplomy pedagogiczne, które kwalifikowały go jako profesora klawesynistyki i organistyki. Podczas studiów Paul Goussot zdobył stypendium Fundacji Meyera oraz stypendium Adami. Laureat międzynarodowych konkursów w Brugii i St-Maurice d'Agaune (Szwajcaria), oraz I nagrody w dziedzinie improwizacji na międzynarodowym konkursie w Luksemburgu, I nagrody (Improwizacja) na 26. Międzynarodowym Konkursie Organowym w St-Albans oraz w 2012 r. I nagrody oraz nagroda publiczności na 49. międzynarodowym konkursie improwizacji w Haarlem (Holandia).

Goussot jest zapraszany na prestiżowe europejskie festiwale: « Musique sacrée à Notre-Dame de Paris », Festival de la Roque d'Anthéron, Festival de Masevaux, Festival de Dudelange (Luksemburg), Magadino (Szwajcaria), Norymberga (Niemcy), Bergamo (Włochy), St-Albans (Wielka Brytania). Występuje ze znanymi artystami, takimi jak pianista Christian Ivaldi, organista Olivier Latry, skrzypaczka Marina Chiche czy komik Benjamin Lazar. W październiku 2009 r. Paul Goussot został mianowany na sześć miesięcy „Pierwszym Młodym Artystą Rezydentem w Katedrze St-Louis” w Nowym Orleanie. Podczas tego pobytu wykonał liczne koncerty organowe i klawesynowe w różnych miastach Luizjany oraz w Teksasie. Artysta interesuje się filmami niemymi, do których improwizuje akompaniament. Dawał kilkukrotne pokazy na organach teatralnych i na fortepianie w „Muzeum Orsay” w Paryżu oraz we Francuskim Instytucie Filmowym („Fantomas” Louisa Feuillade, „La sorcellerie à travers les âges” Benjamina Christensena, „Legenda Gösta Berling” Mauritza Stillera). Jego improwizacje na temat filmu „La passion de Jeanne d’Arc” Carla Dreyera sprawiły, że zdobył nagrodę za najlepszy program w 2010 roku w Nowym Orleanie. Goussot zafascynowany jest muzyką Händla, które kilka koncertów organowych zarejestorwał na plycie CD. Jest cenionym we Francji nauczycielem. Został ostatnio zaproszony do prowadzenia kursów mistrzowskich z improwizacji na klawesynie w Konserwatorium Paryskim (CNSMDP).


Prezentacja Kościoła


Ekumeniczny Chór Kameralny


Diakonia


Dokumenty


Czytelnia


Teologia


Katalog książek


Biblioteka Synodu

Ks. Michał Jabłoński jest proboszczem parafii od roku 2008. Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i wydziału teologii ewangelickiej New College Uniwersytetu w Edynburgu. Ordynowany na pastora KER 25 maja 1995 r. Przed objęciem parafii warszawskiej służył w parafiach w Pstrążnej i Strzelinie.
tel.: 605 680 557,
e-mail: michal.jablonski@reformowani.org.pl
Pracą parafii kieruje Kolegium Kościelne wraz z proboszczem (pastorem) wchodzącym w jego skład.

Kompleks budynków Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie znajduje się przy al. Solidarności, na odcinku między pl. Bankowym, a ul. Jana Pawła II.

Kościół mieści się przy al. Solidarności 74.
Dom zborowy im. Jana Łaskiego przy al. Solidarności 76a

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie
00-145 Warszawa, al. Solidarności 76a
tel.: 22 636 99 45
Nr konta: 26 1240 6322 1111 0000 4606 8033
Kancelaria jest czynna:
12.00-20.00 - poniedziałek, środa; 12.00-16.00 - piątek
niedziela -  po nabożeństwie
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:30 oraz w święta. Nabożeństwa wieczorne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19:00. Wszystkie nabożeństwa odbywają się w kościele przy al. Solidarności 74.

Krzyż łaciński

Jesteśmy chrześcijanami

Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym,
naszym Panem i Zbawicielem.

Pomnik Reformacji w Genewie

Jesteśmy protestantami

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy
z Bożej łaski przez wiarę.

Krzyż Hugenocki

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Wierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie
według Słowa Bożego.